Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu.
Budowa nowej siedziby MLIM przy ul. Kąpielowej 8, finansowana z budżetu Samorządu Województwa Mazowieckiego
Międzynarodowa Noc Muzeów 19 V 2018
Spektakl teatralno-muzyczny "O gęsim jaju", 28 III 2018
Uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod nową siedzibę MLIM 16 II 2018 r.
Kuba Stankiewicz International Jazz Trio 19 I 2018
Koncepcja nowej siedziby Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu

Szydłowieccy „lutnicy” - skrzypce zagrały

13 czerwca 2017 roku w Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu uczniowie I i III klasy stolarskiej z Zespołu Szkół im. Korpusu Ochrony Pogranicza i Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego wraz z mistrzami Zbigniewem Butrynem z Janowa Lubelskiego oraz Piotrem Sikorą z Kuźnicy k. Przysuchy zaprezentowali efekty swojej wytężonej pracy – skrzypce dłubane i klejone. Na spotkanie podsumowujące Warsztaty budowy skrzypiec ludowych przybyli również Maria Michajłow - Dyrektor Zespołu Szkół im. Korpusu Ochrony Pogranicza, Sławomir Drabik - Dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego oraz nauczyciele klas stolarskich Arkadiusz Tarka i Bolesław Cender oraz inni zainteresowani uczniowie wraz ze swoimi opiekunami z ZS im. KOP w Szydłowcu. 

 

Czytaj więcej: Szydłowieccy „lutnicy” - skrzypce zagrały

„Ludowe stradivariusy”

 

Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu otrzymało dofinansowanie  Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na organizację wystawy „Ludowe stradivariusy”. Otwarcie wystawy jest planowane na 8 września 2017 roku.

 

Czytaj więcej: „Ludowe stradivariusy”

Odnowienie i przywrócenie stanu ekspozycyjnego 50 instrumentów ze zbiorów muzealnych, możliwe dzięki dotacji MKiDN oraz dotacji celowej SWM.

 

Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych dzięki otrzymanej dotacji,  oddało do konserwacji 50 instrumentów z kolekcji muzealnej. Celem prac konserwatorskich, przeprowadzanych od kwietnia do grudnia 2015 roku, było zabezpieczenie i przywrócenie stanu ekspozycyjnego wybranych obiektów z grupy membranofonów, idiofonów oraz chordofonów. 

 

Czytaj więcej: Odnowienie i przywrócenie stanu ekspozycyjnego 50 instrumentów ze zbiorów muzealnych, możliwe...

Nowe wystawy na 40-lecie szydłowieckiego muzeum

 

Zakończona renowacja szydłowieckiego zamku wraz z otaczającym go parkiem pozwoliła renesansowej budowli odzyskać dawną świetność. Mieszkańcy miasta oraz turyści mogą nie tylko cieszyć oczy unikatowymi detalami architektonicznymi czy urokami Parku Radziwiłłowskiego. Mające swoją siedzibę w zamku Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych po długiej przerwie w pierwszych dniach października 2015 roku otworzy dla zwiedzających stworzoną według nowego scenariusza, ekspozycję stałą w nowej aranżacji. Jest to zarazem uczczenie jubileuszu czterdziestolecia szydłowieckiego muzeum, jak i nowy etap w dziejach placówki.  

Czytaj więcej: Nowe wystawy na 40-lecie szydłowieckiego muzeum

Konserwacja instrumentów w 2015 roku możliwa dzięki dotacji Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz dotacji celowej Samorządu Województwa Mazowieckiego.

 

 Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych otrzymało dotację na zakonserwowanie i przywrócenie stanu ekspozycyjnego 50 instrumentów muzycznych. W skład zbioru przeznaczonego do konserwacji wchodzą instrumenty z grupy membranofonów, idiofonów oraz chordofonów. 

 

Czytaj więcej: Konserwacja instrumentów w 2015 roku możliwa dzięki dotacji Ministra Kultury i Dziedzictwa...

JoomSpirit