Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu.
Budowa nowej siedziby MLIM przy ul. Kąpielowej 8, finansowana z budżetu Samorządu Województwa Mazowieckiego
Międzynarodowa Noc Muzeów 19 V 2018
Spektakl teatralno-muzyczny "O gęsim jaju", 28 III 2018
Uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod nową siedzibę MLIM 16 II 2018 r.
Kuba Stankiewicz International Jazz Trio 19 I 2018
Koncepcja nowej siedziby Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu

50-lecie Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu – m.in. otwarcie wystawy „Sobiescy – zachowane w dźwiękach”

Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu zaprasza 28 września (piątek) 2018 roku o godz. 17.30 na Jubileusz 50-lecia powołania szydłowieckiej instytucji.

W programie uroczystości muzeum zaplanowało m.in.  projekcję filmu jubileuszowego zrealizowanego z okazji Jubileuszu 50-lecia powołania Muzeum  Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu, koncert - Turniej dudziarzy w wykonaniu Tomasza Kicińskiego z Wielkopolski i Piotra Majerczyka z Podhala wraz z muzykami akompaniującymi. Najważniejszym punktem uroczystości będzie otwarcie nowej wystawy czasowej „Sobiescy - zachowane w dźwiękach”, która została objęta patronatem honorowym Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. dr hab. Piotra Glińskiego oraz Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika. 

 

Czytaj więcej: 50-lecie Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu – m.in. otwarcie wystawy „Sobiescy –...

Międzynarodowa Noc Muzeów 2018

 

 Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu 19 maja 2018 r. podczas Międzynarodowej Nocy Muzeów będzie czynne w godzinach 14.00-22.00. W ten szczególny wieczór szydłowieckie muzeum przygotowało dla zwiedzających moc atrakcji.

 

Czytaj więcej: Międzynarodowa Noc Muzeów 2018

"O gęsim jaju"

 

 Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru – w dniu 28 marca 2018 roku organizuje nieodpłatny spektakl teatralno-muzyczny pt. „O gęsim jaju” w godzinach 9.30, 11.00 i 12.30 w wykonaniu grupy „Teatrzyk Raz-Dwa-Trzyk”. 

 

Czytaj więcej: "O gęsim jaju"

Uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego

 

 Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu zaprasza na uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod budowę nowej siedziby Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu, inaugurującą Rok Jubileuszowy 50-lecia szydłowieckiej instytucji. Wydarzenie, na które złożą się: część oficjalna, recital chopinowski oraz koncert kapeli regionalnej, rozpocznie się 16 lutego 2018 roku o godzinie 13.00 w Sali Kominkowej Zamku  Szydłowieckich i Radziwiłłów. 

 

Czytaj więcej: Uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego

Koncert noworoczny w szydłowieckim muzeum

 

Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu serdecznie zaprasza 19 stycznia 2018 r. o  godzinie 19.00. do swojej siedziby – Zamku Szydłowieckich i Radziwiłłów na koncert zespołu „Kuba Stankiewicz International Jazz Trio” 

 

Czytaj więcej: Koncert noworoczny w szydłowieckim muzeum

JoomSpirit