Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu.
Budowa nowej siedziby MLIM przy ul. Kąpielowej 8, finansowana z budżetu Samorządu Województwa Mazowieckiego
Międzynarodowa Noc Muzeów 19 V 2018
Spektakl teatralno-muzyczny "O gęsim jaju", 28 III 2018
Uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod nową siedzibę MLIM 16 II 2018 r.
Kuba Stankiewicz International Jazz Trio 19 I 2018
Koncepcja nowej siedziby Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu

XIII edycja konkursu fotograficznego „Mazowsze bliskie sercu”

Już po raz trzynasty fotografowie-amatorzy staną w szranki konkursu fotograficznego „Mazowsze bliskie sercu”, organizowanego przez Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Temat konkursu „Mazowsze – a czas płynie” nawiązuje do szczególnych wydarzeń w 2018 roku, takich jak jubileusze 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości i 20-lecia Samorządu Województwa Mazowieckiego. To doskonała okazja do budowania poczucia tożsamości lokalnej, promocji Marki Mazowsze, kreującej i utrwalającej wizerunek Mazowsza jako regionu – lokalizacyjnie, historycznie, kulturowo i biznesowo – stanowiącego serce Polski, a tym samym ostoję polskości.  Pragniemy zaprosić uczestników konkursu do podróży po naszym regionie, zwiedzania niezwykłych miejsc, tajemniczych zakątków, które warto uwiecznić na fotografii.

Czytaj więcej: XIII edycja konkursu fotograficznego „Mazowsze bliskie sercu”

projekt "Regionalna Platforma Informacyjna - Kultura na Mazowszu"

Departament Cyfryzacji, Geodezji i Kartografii Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie uprzejmie prosi o wypełnienie ankiety z propozycjami e-usług do realizacji w projekcie "Regionalna Platforma Informacyjna - Kultura na Mazowszu"

ANKIETA

 

Dziękujemy 

Aplikacja mobilna „ŚDM Mazowsze”

Aplikacja mobilna stworzona została z myślą o pielgrzymach przybywających na Mazowsze przy okazji wydarzeń związanych z obchodami Światowych Dni Młodzieży 2016.

Co zawiera aplikacja?:
•    listę atrakcji turystycznych Mazowsza, z opisem i lokalizacją na mapie,
•    wykaz wydarzeń, które odbywają się w tym czasie regionie,
•    praktyczne informacje jak skontaktować się z organizatorami Dni w Diecezjach na terenie Mazowsza,
•    listę instytucji kultury, które w terminie 20-25 lipca 2016 oferują dla zarejestrowanych uczestników bezpłatne zwiedzanie,
•    informację na temat możliwości bezpłatnego podróżowania na terenie województwa mazowieckiego dla zarejestrowanych uczestników, w terminie 20-25 lipca 2016,
•    ogólne informacje o ŚDM wraz z odnośnikiem do oficjalnej aplikacji „ŚDM info”, w której znajdują się wszelkie informacje wraz ze szczegółowym programem obchodów Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016,
•    usługę fotopamiątka – „nakładki” na zdjęcia uczestników pozwalające uzyskać fotografie ze specjalną grafiką. Będą ona znakomitą pamiątką z udziału w Światowych Dniach Młodzieży na Mazowszu.

Aplikację ŚDM Mazowsze można pobrać bezpłatnie przy pomocy kodu QR umieszczonego na bidonach i tematycznych przewodnikach „Mazowsze. Przeżyj i poczuj”, które otrzymają zarejestrowani uczestnicy Dni w Diecezjach, a także bezpośrednio ze sklepów: Google Play, App Store i Windows Store oraz bezpośrednio http://cms.playmazovia.mazovia.pl/GetApp .

Z aplikacją mobilną „ŚDM Mazowsze” można zaplanować niezapomnianą podróż po Mazowszu, zachęca ona do aktywnego odkrywania i odwiedzania niezwykłych miejsc w regionie.

Z rodziną przez Mazowsze

Zapraszamy do zapoznania się z aplikacją mobilną - multumedialny przewodnik "Z rodziną przez mazowsze". Aplikacja do pobrania na stroniie https://play.google.com/store/apps/details?id=com.norbsoft.mazovia

 

  

JoomSpirit