Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu.
Budowa nowej siedziby MLIM przy ul. Kąpielowej 8, finansowana z budżetu Samorządu Województwa Mazowieckiego
Międzynarodowa Noc Muzeów 19 V 2018
Spektakl teatralno-muzyczny "O gęsim jaju", 28 III 2018
Uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod nową siedzibę MLIM 16 II 2018 r.
Kuba Stankiewicz International Jazz Trio 19 I 2018
Koncepcja nowej siedziby Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu

Sierpień na budowie

Na koniec sierpnia rzeczywisty stan wykonania prac (na podstawie protokołu odbioru wykonanych robót z dnia 31. 08. 2018 r.) wyniósł 80,63% w skali wszystkich robót. W elemencie Architektura i konstrukcja  zostało zrealizowane 79,83% w stosunku do zaplanowanych robót. Całość wykonanych dotychczas prac instalacji sanitarnych wynosi 84, 44% . Montaż sieci instalacji elektrycznych i teletechnicznych zaprojektowanych w budynku zbliża się również ku końcowi – wykonanie prac na poziomie 90 % to pozytywny efekt wykonanej pracy instalatorów. 

Czytaj więcej: Sierpień na budowie

Lipiec na budowie

Koniec prac budowlanych coraz bliżej. W lipcu 2018 roku Generalny Wykonawca zrealizował zakres prac zgodny z przyjętym harmonogramem. Zostały rozpoczęte nowe elementy całego projektu a wiele etapów zostało wykonanych w 100 % i tym samym zakończonych.  Na koniec miesiąca rzeczywisty stan wykonania prac (na podstawie protokołu odbioru wykonanych robót z dnia 03. 08. 2018 r.) wyniósł 70,68% w skali wszystkich robót.

Czytaj więcej: Lipiec na budowie

Czerwiec na budowie

 W wyniku intensywnych prac przy budowie nowej siedziby Muzeum, a także przy sprzyjającej aurze w czerwcu 2018 roku postęp prac wygląda dość dobrze -rzeczywiste wykonanie (na podstawie protokołu odbioru wykonanych robót z dnia 02.07.2018 r.) wynosi 58,50% w skali wszystkich robót.

Czytaj więcej: Czerwiec na budowie

Maj na budowie

Miesiąc maj to kolejny okres, w którym prace budowlane naszej nowej siedziby postępują zgodnie z planem. W zakresie tzw. stanu wykończeniowego rozpoczęto nakładanie tynków wewnętrznych w pomieszczeniach obiektu. Blisko w 100% został zamontowany dach – więźba dachowa została pokryta wybranym przez inwestora poszyciem.

 

Czytaj więcej: Maj na budowie

Kwiecień na budowie

 W toku prac wykonanych w kwietniu 2018 roku stopień zaawansowania stanu surowego budynku na poziomie 94% pozwala przypuszczać, iż ten etap budowy budynku zostanie zakończony w maju. W miesiącu tym przystąpiono również do prac związanych ze stanem wykończeniowym jak również rozpoczęto przygotowania pod montaż elewacji budynku. We wspomnianym okresie tempa nabrały prace dotyczące montażu instalacji elektrycznych i teletechnicznych, które będą spełniły swoje funkcje w całym budynku.

 

Czytaj więcej: Kwiecień na budowie

JoomSpirit